Умови роботи
Умови роботи
На роботу за протоколом реконсолідації травматичної пам'яті (РТП) поширюється психотерапевтичний контакт.
Особливості роботи за протоколом:
● Зазвичай робота за протоколом триває від 3 до 5 сесії (але іноді може бути довшою). Зазвичай приблизно спрогнозувати кількість сесій можливо після завершення першої сесії.
● Перша сесія зазвичай займає до 2-х годин. Друга сесія займає до 2-х або близько 1,5 годин (тривалість другої сесії залежить від результату першої сесії). Третя та наступні сесії тривають від 1,5 годин до пів години (тривалість кожної наступної сесії залежить від результату попередньої, узгоджується окремо при плануванні кожної сесії).
● Вартість сесій є однаковою незалежно від тривалості – 3000 грн (за оплачуваної роботи). Це зроблено для того, щоб не ускладнювати взаєморозрахунки: фактична вартість першої сесії є більшою, а останньої – меншою, установлена ціна є усередненою. Ця ціна дійсна для нових клієнтів, які звертаються виключно за роботою за протоколом в індивідуальному порядку (а не за стандартною психотерапевтичною роботою в рамках КПТ чи інших напрямків).
● Якщо ми з вами уже працюємо в рамках психотерапії (зокрема на інших сервісах чи платформах) – вартість сесії за РТП може бути іншою (зокрема для перших 2-3 сесій становитиме 150% вартості звичної сесії, для наступних сесій – вартість звичної сесії, погоджену раніше).
● Умови оплати та скасування сесій відповідають умовам психотерапевтичного контакту: сесії оплачуються клієнтами мінімум за добу до початку; скасування зі збереженням оплати можливе не менше ніж за добу (в іншому випадку пропущенна сесія оплачується клієнтами).
● Мінімальний допустимий проміжок між сесіями – не менше одного циклу сну (зазвичай це доба). Максимальний допустимий проміжок між сесіями – не більше двох тижнів.
● Я проводжу роботу за протоколом РТП безоплатно для військових та цивільних осіб, які постраждали від прямого зіткнення з агресією рф на території України (свідки обстрілів, люди, що проживали під окупацією тощо). Цю роботу переважно я проводжу на волонтерських засадах та не отримую за неї фінансування, тому кількість місць є обмеженою. Іноді ця робота частково оплачується проєктом "Опора" (для чинних чи колишніх військовослужбовців) від Української асоціації когнітивно-поведінкової терапії (УАКПТ).
● На відміну від психотерапевтичної роботи, яка не дозволяє жодні подвійні стосунки, спільна робота за протоколом можлива навіть, якщо ми з вами знайомі в іншому контексті. Оскільки за протоколом ми опрацьовуємо лише спогад та не працюємо з особистістю в широкому сенсі.
● На сесіях за протоколом я можу просити вас про специфічне розміщення камери так, щоб я могла добре бачити не лише ваше обличчя, але і частину тулуба та руки (для ефективної роботи мені потрібно добре помічати зміни в поставі, фізичному положенні, рухи рук).
● Опрацьовувати можна спогад будь-якої давності (не важливо чи пройшов 1 день з моменту травматичної події чи багато років). Головний критерій – конкретна травматична подія до опрацювання має бути завершеною (не тривати досі).
● Показом для застосування протоколу РТП є показник в 20+ балів за опитувальником постравматичного стресу (PCL-5). Я обов'язково вас попрошу пройти це опитування до початку роботи.
● Повторне оцінювання проводиться через 2 тижні після останньої (завершальної) сесії за протоколом (я обов'язково надсилаю повторне опитування). В 90% випадків за повторним опитуванням ми отримуємо результат менше 20 балів (що говорить про відсутність постравматичної стресової реакції на подію).
Коротка анімаційна ілюстрація про те, як працює протокол (англійською)
Інформаційна брошура питань та відповідей (англійською)
Систематичний огляд та мета-аналіз порівняльної ефективності RTM для військових (англійською)
Щоб записатися на роботу в рамках РТП, дізнатися наявність безоплатних місць тощо – напишіть мені на пошту tkachenko.yuliia.yur@gmail.com 📩
Я відповім у свій робочий час.