Етика є великою частиною мого професійного життя та інтересу.
Основні моменти етичної роботи висвітлені в терапевтичному контракті.
Психотерапевтична робота та консультування завжди є конфіденційними. Я не маю права розголошувати особистість клієнток та клієнтів (навіть якщо ми давно завершили роботу). Тому я, наприклад, не вітатимуся з вами на вулиці першою та не репоститиму вашого контенту з соціальних мереж (принаймні того, що може вказувати на наші терапевтичні стосунки).
Психотерапевтична робота не допускає подвійні стосунки. Я не зможу з вами працювати як терапевтка, якщо ми близько знайомі в інших контекстах, наприклад, я отримувала у вас послуги тощо. І навпаки – якщо я є чи була вашою терапевткою, я не можу отримувати у вас жодні послуги чи надавати вам інших послуг крім терапії.
Також задля уникнення подвійних стосунків та турботи про захист вашого особистого життя, я не стежу за клієнтками чи клієнтами в соціальних мережах, не шукаю жодну інформацію про вас в мережі. Якщо ви (будучи моїми клієнткою чи клієнтом) будь-яким чином реагуєте на інформацію, яку я розміщую у власних соціальних мережах, – я переважно не реагуватиму у відповідь. Я не веду професійних (робочих) сторінок в соціальних мережах (мої сторінки в соцмережах є особистими), тому така взаємодія з мого боку могла би бути трактована як подвійний стосунок.
Психотерапевтки та психотерапевти зобов'язані діяти в інтересах клієнтів, тому я не проситиму вас про відгуки щодо нашої роботи: це було би використання нашого терапевтичного стосунку з нетерапевтичною метою (заради моїх особистих професійних інтересів (просування), а не ваших терапевтичних цілей).
Етичні стандарти Української асоціації когнітивно-поведінкової терапії (УАКПТ) 🔗, на які я спираюся в роботі.
Фахівчині чи фахівці, які надають послуги психотерапії чи консультування, мають належати до професійних асоціацій. Це є частиною захисту клієнток та клієнтів, оскільки в професійних асоціаціях працюють етичні комітети. В разі неетичної поведінки фахівчині чи фахівця – ви можете подавати скаргу в етичний комітет асоціації або звертатися за роз'ясненнями, якщо маєте сумніви.
Списки членкинь та членів професійних асоціацій зазвичай знаходяться у відкритому доступі на сайтах асоціацій, як і процедура подання звернення в етичний комітет.
Я є членкинею наступних українських професійних асоціацій:
Української асоцації когнітивно-поведінкової терапії (УАКПТ) 🔗
Української майндфулнес асоціації (УМА) 🔗
Української асоціації схема терапії (сайт в процесі створення)